Změna provozovatele serveru www.nixnet.cz

na obsah projektu

Protože soubor freeweby.php věnovaný přehledu českých a slovenských freewebů začal přesahovat rozumnou hranici, rozhodla jsem se informace okolo změny provozovatele freewebu Nixnet.cz z října 2002 soustředit do samostatného souboru nixnet.php.

Vezměme to chronologicky. Zpráva, která všechno začala, byla zaslána z adresy nixnet@nixnet.cz a to v sobotu 12.10 v 11.30 a přišla i registrovaným uživatelům.

Vazeni uzivatele hostingu Nixnet!
S politovanim vam oznamujeme, ze z duvodu dlouhodobe nespokojenosti s hospodarskymi vysledky sluzeb Nixnet.cz jsme nuceni ukoncit jejich provoz.
Webserver bude zrusen v nedeli 13. rijna ve 24:00.

Jaroslav Urban
Nixnet, z.s.p.o.
Vilímovská 637/13, 160 00 Praha 6
Tel.: +420 777 055710
E-mail: secretary@nixnet.cz

V neděli 13.10.2002,13.23 byla na newsech zveřejněna následující zpráva rovněž od nixnet@nixnet.cz.
Ve 14.30 přišla také registrovaným uživatelům od info@nixnet.cz, navíc zde byl uveden telefon: 388 323 656

Vazeni zakaznici a uzivatele hostingu NIXNET,

velice se omlouvame za neprijemnosti s e-mailovou zpravou, kterou jsme Vam v sobotu oznamili ukonceni nasich sluzeb.

Webhostingove a freehostingove sluzby NIXNET www.nixnet.cz nekonci svuj provoz, probiha jednani o zajisteni plneho chodu Vasich webu. Provoz webu nebude tedy prerusen.

Dalsi - podrobnejsi - informace obdrzite jeste dnes. Tyto informace budou obsahovat veskere podrobnosti a navod pro zachovani plne funkcnosti Vaseho webu.

Jeste jednou se velice omlouvame za zpusobene starosti a neprijemnosti. Nyni pracujeme na zachovani chodu Vasich prezentaci. Verime, ze se nam podari vse zachovat za stavajicich podminek.

V pripade potreby nas muzete kontaktovat na e-mailove adrese: info@nixnet.cz

NIXNET, z.s.p.o.
Praha

V neděli 13.10.2002, 20.08 byl rozeslána registrovaným uživatelům následující zpráva od info@nixnet.cz:

Vazeni zakaznici webhostingovych sluzeb NIXNET,

timto Vam oznamujeme, ze provoz serveru a vsech sluzeb s tim spojenych bude nadale zachovan a to bez pripadnych vypadku ci odstavek. Nedojde tedy ke zruseni sluzby anebo k preruseni provozu, tak jak bylo jiz drive oznameno.

Vzhledem k tizive a slozite financni situaci v NIXNET, z.s.p.o. bylo nutne situaci velice rychle a razantne resit a to zejmena tak, aby nebyla ohrozena Vase data a provoz vasich prezentaci. Provoz tedy bude plne zachovan. Dnes byla podepsana smlouva se spolecnosti, ktera technicky zajisti bezproblemovy provoz vasich webu i v nasledujicim obdobi.

V nejblizsich hodinach (v prubehu noci) dojde k presunu vsech dat na jine servery. Jakmile bude vse technicky pripravene, tak obdrzite dalsi informace. Bohuzel se nelze vyhnout tomu, ze obdrzite ke svym sluzbam nove pristupove informace. Tuto zpravu ocekavejte behem zitrejsiho dopoledne.

Novy provozovatel zajisti provoz vsech stavajicich prezentaci v obdobnem rozsahu a vsem predplatitelum uzna cele predplacene obdobi. Stejne tak se nezmeni ani podminky pro poskytované sluzby. Behem presunu nejsou ocekavany zadne vypadky ani komplikace.

Omlouvame se za zpusobene zmatky a potize. Verime, ze nasledujici kroky prispeji ke zkvalitneni a dalsimu rozsireni vsech stavajicich sluzeb.

Dalsi dotazy smerujte na e-mail: info@nixnet.cz a pripadne telefonicky na 388 323 656.

Dekujeme za pochopeni a jeste jednou se omlouvame.

NIXNET, z.s.p.o.
Praha

V pondělí 14.10.2002 bylo konečně jasněji, co se vlastně děje. Od zadlužené společnosti NIXNET, z.s.p.o. byly servery převedeny pod hostingovou společnost Pes.
V odpoledních hodinách byla rozeslána registrovaným uživatelům následující zpráva Převodwebhostingových služeb NIXNET od info@nixnet.cz:

Vážení uživatelé webhostingových služeb společnosti NIXNET z.s.p.o. - www.nixnet.cz,

dnes 14.10.2002 bylo provedeno převzetí webhostingových a freehostingových aktivit firmy NIXNET z.s.p.o. společností P.E.S. consulting, s.r.o. (www.pes.cz). Včera byla podepsána kupní smlouva ohledně převodu všech klientů NIXNETu pod správu www.pes.cz. V současné době probíhá převod dat na nové servery a zajištění technické funkčnosti všech dostupných služeb. Bohužel, vzhledem ke sporům uvnitř společnosti NIXNET nebudeme pravděpodobně schopni získat z původních serverů veškerá data (týká se to především MySQL a pošty). Na zajištění těchto vašich dat se neustále pracuje.

Nový provozovatel, společnost P.E.S. consulting, s.r.o., přebírá veškeré závazky vůči klientům vzniklé ze zaplaceného předplatného za dobu působení společnosti NIXNET v oboru poskytování webhostingu. Veškeré varianty a podmínky hostingu včetně různých dohod zůstavují až do odvolání v platnosti.

Vzhledem k náročnosti přesunu je nutné celou záležitost rozdělit do několika kroků. V první řadě dojde k přesunu webů placeného webhostingu a přesměrování DNS záznamů všech domén na naše servery (u většiny domén je to již připravené). Později budou postupně přesunuty weby neplacené, tj. freehosting provozovaný společností NIXNET. Prostřednictvím vašeho e-mailu obdržíte potřebné přihlašovací informace k FTP a další informace nutné k provozu vaší prezentace na nových serverech. Jakmile tyto přístupové informace získáte, tak by bylo dobré provést oveření úplnosti vašich dat a otestování funkčnosti prezentace na nových serverech. Ve skriptech se mění cesty k souborům, stejně tak se mění adresa databázového serveru... Postupně budeme jednotlivé domény "přepínat" v DNS na servery www.pes.cz. Žádáme Vás o pochopení pokud nastanou nejaké potíže a veříme, že Vám budeme shopni vyjít maximálně vstříc v nabízené kvalitě našich služeb.

V případě, že budete mít zájem o řešení problémů s přesunem, tak nás můžete kdykoliv kontaktovat na mailové adrese: nixnet@pes.cz. Na této adrese vám rádi pomůžeme s nastavením všech parametrů potřebných pro řádné a úplné využívání našich služeb. Stejně tak vám velice rádi pomůžeme s přesunem vašich původních dat na naše servery (po sdělení vašich hesel zajistíme převod všech dat z ftp, pošty, MySQL).

Nové přístupové údaje Vám umožní využívat plně služeb nabízených www.pes.cz. Můžete on-line registrovat domény (na výběr máte více než 30 koncovek), dále můžete objednávat databáze, měnit hesla k FTP či mailům, zjišťovat obsazené místo u své prezentace, navyšovat prostor a počet e-mailů a objednávat další služby potřebné pro kvalitní provoz Vaší prezentace.

V administraci je nutné upravit kontaktní údaje na současný stav a nadále je udržovat aktuální.

Pokud máte zájem o přesun na jinou variantu hostingu, kterou nabízí naše společnost www.pes.cz, kontaktujte prosím naše technické oddělení - admin@pes.cz. Veškeré varianty hostingu naleznete na konci tohoto mailu.

Během několika dní dojde k převedení všech služeb NIXNETu pod kompletní správu www.pes.cz. Pevně věříme, že budeme moci poskytnout kvalitní služby i vám klientům, kteří jste doposud využívali služby www.nixnet.cz. Budete moci využít naši NONSTOP podporu, nejnovější verze PHP a MySQL, ASP.NET a spoustu dalších služeb. Servery budou umístěny v klimatizovaných prostorách napojených na UPS a generátor.

Pro bližší informace můžete volat na číslo technické podpory www.pes.cz - 388 323 678. Jakékoliv mailové požadavky technického rázu směřujte na admin@pes.cz. Problémy obchodní povahy směřujte na obchod@pes.cz. Informovat se také můžete v diskuzním fóru: http://forum.pes.cz/

Děkujeme za pochopení a věříme, že budeme vaše požadavky na kvalitní hosting splňovat.

Tým www.pes.cz

----------------------------------------------------------

O společnosti P.E.S. consulting, s.r.o.:

Provozovatel služby www.pes.cz - je předním poskytovatelem webhostingu na území ČR a SR. Jako první společnost v ČR ve svém oboru zavedla nonstop servis a dohled pro své zákazníky, dále jako první nabídla on-line registraci domén cz. Společnost hostuje více než 18 tisíc placených domén, provozuje freehosting a neplacené služby jako například: www.pocitadlo.cz , www.web-ankety.cz, www.gbook.cz, www.mailform.cz , www.dluznici.cz, www.velkoobchod.cz a další. Seznam služeb naleznete na adrese: http://seznam.pes.cz. www.pes.cz je zároveň významným poskytovatelem internetového obsahu (www.pcsvet.cz, www.pravnik.cz, www.moda.cz).


Společnost v současné době nabízí následující varianty webhostingu:

hosting s garantovanou dostupností 99,989% ve variantách:
(při výpadku nad 5 minut zaměsíc jsou poplatky za hosting nulové)

- exkluzivhosting za 1000,- Kč měsíčně
- htmlhosting za 333,- Kč měsíčně


hosting s garantovanou dostupností 99,87% ve variantách:

- pidihosting za 55,- Kč měsíčně
- pidihosting + email za 100,- Kč měsíčně
- normalhosting za 200,- Kč měsíčně
- asp.nethosting za 200,- Kč měsíčně
- frontpagehosting za 333,- Kč měsíčně
- cgihosting za 555,- Kč měsíčně
- gigahosting za 1000,- Kč měsíčně

Během následujícího týdne se začaly na webu www.nixnet.cz objevovat informace o přesunu. O tom, že z FTP účtů se podařilo zachránit část, že data z databází ani z pošty už dostupná nejsou, protože předchozí provozovatel neplatil konektivitu Nextře a ta počítače odpojila.
Postupně začaly být obnovovány služby jako databáze mysql, mailserver.
Pokyny k tomu, jak získat nové údaje k FTP účtu a k databázi MySQL, získáte na overit.pes.cz

Diskusní fórum věnované přesunu naleznete na forum.pes.cz/forum/category.php?id=16

O situaci kolem Nixnetu referovala i Lupa www.lupa.cz/clanek.php3?show=2543 v článku nazvaném Nixnet končí, zákazníky převezme P.E.S. Consulting.
A perlička na závěr. Podle hesla, musím se pochválit sám, nikdo jiný to za mě neudělá, vás upozorňuji na to, že v článku je odkaz na moji stránku o freewebech a v souvisejích odkazech je moje diskusní fórum na serveru Lopuch :-)


Své názory můžete publikovat i v mém diskusním klubu Klub Hosting, o hostovaní stránek za peníze i bez nich na diskusním serveru Lopuch: www.lopuch.cz www.lopuch.cz/klub.php?klub=hosting


Příjemné programování vám přeje Jana


Počet přístupů: 9130
Denní počet: 1
Počítáno od: 20.10.2002

Poslední modifikace 26.12.2019, 17:58:58